کاربرد آجر نسوز در ساخت کوره ، شومینه ، فر ، کباب پز

کاربرد آجر نسوز در ساخت کوره ، شومینه ، فر ، کباب پز

کاربرد آجر نسوز در ساخت کوره ، شومینه ، فر ، کباب پز

آجرنسوز همچنین برای ساخت کوره آتش یا فر استفاده می شود و اگر آون برای استفاده تجاری ساخته می شود طبقه های فر باید خاک آجر نسوز باشد از ورمیکولیت برای عایق در زیر کف فر استفاده می شود این در مغازه های هیدروپونیک در دسترس است. برای ساخت گنبد کوره آتش خاک رس، شن و ماسه را با هم مخلوط کنید  شن و ماسه در مخلوط خاک رس به آن قدرت می دهد و ترک خوردگی خاک رس را متوقف می کند. برای این مخلوط 1 قسمت خاک رس و 2 ½ - 3 قسمت شن و ماسه استفاده کنید.

انواع آجر نسوز عبارتند از:

آجر نسوز با کار متوسط:  این آجر نسوز از حدود 35٪ آلومینا و 50٪ سیلیس تشکیل شده است و  به راحتی مقاومت تا 900  درجه فارینهایت گرمای اجاق را تحمل می کند علاوه بر این، به دلیل خاک نسوز آجر برای مقاومت در برابر سیکل های حرارتی، اجاق گاز طراحی شده است هر چند برای بسیاری از اجاق های خانگی این مسئله مهم نیست و فر شما احتمالا در برابر هر کدام آجر دوام دارد
آجر خاک رس قرمز : این آجر خاک رس قرمز سنتی که شما در انبار خانه و در فروشگاه ها عرضه سنگ تراشی پیدا می کنید آجر خاک رس از خاک رس ساخته شده و در یک کوره قرار داده می شود آنها معمولاً از گل های محلی ساخته می شوند شما می توانید آجر خاک رس را در گنبد فر استفاده کنید اما آن برای استفاده در طبقه فر توصیه نمی شود.آجر خاک رس قرمز معمولاً برای ساخت قوس تزئینی و اختیاری در اطراف فر استفاده می شود و می تواند برای هر ویژگی تزئینی استفاده می شود.

بیشتر بخوانید : آجر نسوز و شومینه

سه نوع ازآجر است که شما باید در ساخت کوره استفاده نکنید.
آجر بتنی: این آجر بتنی از بتن استاندارد مبتنی بر سیمان پرتلند ساخته شده و در هوا خشک می شوند آنها حرارت داخل فر شما را تحمل نمی کنند.

آجر آتش با کارآیی بالا: این آجر محتوای آلومینا بسیار بالا است و گرمای بسیار بالای (1500F ) را تحمل می کنند و برای برنامه های کاربردی با گرمای بالا برای کوره ها طراحی شده است آنها گران هستند و برای برخی از اجاق مانند پخت نان سبب برشته کردن بیش از حد گرم خواهد شد به طور کلی، کوره پیتزا حرارت بین 750F  و 900F می خواهد در حالی که کوره نان و کباب 500F  و 600F را نیاز دارد کوره آجر قادر به طبخ بدون سوختن در دماهای بالاتر به دلیل گرمای مرطوب داخل فر و زمان پخت و پز کوتاه تر است.
آجر آتش عایق: این آجر نسوز سبک وزن و برای جلوگیری از گرما طراحی شده است آنها اغلب در عایق تجهیزات صنعتی استفاده می شود وزن آجر آتش معمولی عایق در حدود 2 پوند، در مقایسه با 8 پوند آجر خاک نسوز است.

برای مشاوره و خرید انواع آجر نسوز کلیک نمایید.

 

نظر دهید