عوامل تاثیرگذار بر قیمت آجر نما نسوز

عوامل تاثیرگذار بر قیمت آجر نما نسوز

عوامل تاثیرگذار بر قیمت آجر نما نسوز

در این مقاله برآنیم تا شما را باعوامل موثر بر تعیین قیمت آجر نما نسوز آشنا کنیم .قیمتآجر نسوز نما به ابعاد و و رنگ آن بستگی دارد.

  1.خاک نسوز دریافتی از معادن دارای کیفیت یکسانی است اما ممکن است کارخانه ای این خاک را با خاک رس یا مواد اولیه دیگر ترکیب کرده و منجر به کاهش قیمت آجرنسوز ی که ارائه میکند بشود.

2. برای تولید آجر کوره سوز بایستی بسته به نوع آجر درجه حرارت را برای مدت مشخصی بالا ببرد و نگه دارد مثلا برای تولید آجر قرمز انگلیسی تیره حرارت را 1160 تا 1170 درجه به مدت 56 تا 57 ساعت افزایش میده تا آجر مغز پخت شود
بعضی از کارخانه ها در مدت  35تا 36 ساعت حرارت را بالا میبرند و حرارت را به 1170 درجه میرسانند  بعد کوره را خاموش میکنند که باعث خام شدن مغز آجر میشود و کارخانه دار در قبال این کار گاز کمتری مصرف و در نهایت قیمت آجر برایشان کمتر میشود .این نوع آجرها بعد از نما خودشان را نشان میدهند و رنگ و لعاب خوبی ندارند
 3. نوع فرایند اماده سازی خاک که همان مواد اولیه و اصلی تولید میباشد  هر چه خاک بهتر مخلوط شود و هزینه بیشتری در این مورد پرداخت شود کیفیت آجر بهتر و درنهایت بر روی قیمت آجر تاثیر گذار است .
4 . خاک اماده شده میبایست آسیاب شود .  هر چه خاک بهتر  پودر شود  آجر نما نسوز با کیفیت تر تولید میشود نوع اسیاب که کارخانه ها تهیه میکنند و همچنین تعمیر و تعویض قطعات داخلی اسیاب توسط کادر فنی کارخانه بر کیفیت آن تاثیر گزار است .
5. خاک پودر شده جهت تولید وارد پرس میشود . میزان قدرت پرس و تعداد ضربات پرس برروی قالب تاثیر بر کیفیت آجر داره و تاثیر بر قیمت آجر دارد.

بیشتر بخوانید : مزیتهای آجر نما نسوز

6. در تولید آجر استهلاک قالب آجر هم داریم هر چه قالب تعمیر شود و یا قالب جدید تهیه شود برای کارخانه هزینه بر است این هم یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت آجر است.
7 . مدت زمان پخت آجر و میزان مصرف گاز نیز یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت آجر است.
8. تعمیرات دوره ای کوره ها ،هر چه کوره ها تعمیرات شود و پرت انرژی متری داشته باشه باعث تولید آجرنسوز نما  با کیفیت تر شده و درنتیجه قیمت آجر نیز متاثر از این موضوع م یشود.
9. آجر ها وقتی پخته شد میبایستی ازکوره تخلیه و بسته بندی بشود.اگر کل کوره را از آجر تخلیه کنیم و بعد سرد کرده و بسته بندی کنیم هزینه بیشتری میبرد در نتیجه آجر نسوز نما با کیفیت تری عرضه به بازار و  تحویل مشتری میشود  . در این فرایند آجرها هم. بر اساس رنگ بندی ها نزدیک به هم جدا و سرت میشود و هم آجرهای ترک خورده و تاب دار و درجه 2 جدا میشود
اگر در این فرایند بخواهیم هزینه ها را کاهش دهیم میتوان آجرهارا داخل خود محفظه کوره  داخل کارتن قرار دهیم که تاثیر بر قیمت آجر داشته ولیکن  بدلیل عدم نور کافی خطای چشم صورت میگیرد تفکیک رنگ کمتری صورت می گیرد (سورت پذیری کمتری انجام میشود) و آجرهای بی کیفیت و درجه دو و تاب دار  نیز داخل کارتن قرار میگیرد.
10. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت آجر ها نوع بسته بندی آجرها است. اگر آجرها فقط توسط پلاستیک بسته بندی و شیرینگ شود کارتن حذف و قیمت کاهش پیدا میکند.
آجرها اصولا میبایست داخل کارتن هایی با کیفیت و محکم قرار گرفته و سپس با نایلون بسته بندی و شیرینگ شود خود کارتن باعث کاهش در ضربه خوردن به آجر شده و نایلون دور کارتن باعث محکم کردن چهار گوش کارتن شده و جلوی پاره شده کارتن را در زمان جابجایی می گیرد. البته شاید بتوان گفت فرایند قیمت گزاری اشاره شده برای موزاییک و آجر سفال  نیز وجود دارد .

برای مشاوره و خرید انواع آجر نما نسوز کلیک نمایید

نظر دهید