با تاریخچه آجر کاری آشنا شوید

تاریخچه آجر کاری
آجر، که ابتدا حداقل 6000 سال پیش در خورشید خشک شد ، که به شکل بلوک مستطیلی که از مخلوط رس یا شیل ساخته شده و در یک حفره یا کوره استفاده میشد. امروزه، اندازه آجر از کشور به کشور تغییر می کند و صنعت ساخت آجر هر کشور، طیف وسیعی از اندازه ها را تولید می کند اکثر آجرها برای اکثر اهداف ساخت و ساز دارای ابعاد حدود 5.5 × 10. × 20 سانتیمتر (8/4 × 33/4 × 8/4 اینچ) هستند.

برای خرید محصولات تینا سفال اینجا کلیک کنید.

آجر خاکی، خشک شده در خورشید، یکی از اولین مصالح ساختمانی بود که در گذشته استفاده میشد تصور میشود ایده ساخت آجرزمانی که در رودخانه های نیل، فرات ، پس از سیل، گل یا سیل تجمع یافته شکل گرفته، که به شکل های خاصی شکل داده میشد تا در ساختمان ها و بناها برای حفاظت از بنا در مقابل آب و هوا باشد در شهر باستانی اور، از نمونه های اول آجر کاری در بین النهرین (عراق مدرن) می باشد که اولین قوس واقعی آجری حدود 4000 سال قبل از میلاد ساخته شد.

نمایشگاه تینا سفال
همانطور که تمدن به شرق و غرب از خاورمیانه گسترش می یافت تولید و استفاده از آجر ، نیز از این تغییر مستثنی نبود و از آسیای غربی به سوی غرب گسترش یافت مثال, در رم، بازسازی پانتئون در قطر حمام حاجیان و همچنین بناهای آجری در مسجد بزرگ اورشلیم (اصفهان (در ایران)، و توران و همچنین بسیاری از بناهای تاریخی در غرب وغرب اروپا نشان از این موضوع می باشد که در در غرب اروپا احتمالا آجر را به عنوان یک ساختمان و واحد معماری بیش از هر منطقه دیگر در جهان مورد استفاده قرار دادن .

به طور مثال در ارپا این امر به ویژه در مبارزه با آتش سوزی های فاجعه بار که به طور مداوم در شهرهای قرون وسطی ، صورت میگرفت بسیار مهم بود. پس از آتشفشان بزرگ سال 1666، لندن ساختار ساختمان های شهر از چوب به آجر تغییر کرد و از آجر تنها به منظور حفاظت از آتش استفاده میشد. و سپس سازه های اجری و آجر توسط اولین مهاجران اروپایی به جهان نیویورک منتقل شدند

 

در اواخر قرن 13 و اوائل قرن بیستم به احیای آجر سازی در شرق انگلستان

و اواخر قرن هفدهم و اوایل قرن هجدهم، اوج استفاده از آجر در نقاط مختلف اروپا بود. که البته در این قرن نحوه تولید و ساخت آجر در کارخانه های آجر بسیار بهبود یافته بود و در شکل و اندازه. وو همچنین رنگ آجر که در اواسط قرن هجدهم به رنگ قرمز، بنفش یا خاکستری آلی که در اواخر قرن 17 تا اوایل قرن بیستم مورد استفاده قرار میگرفت تغییر شکل یافت، و به رنگ های داغ رنگ قهوه ای یا صورتی رنگی تغییر رنگ دادند. و تا سال 1800، تولید مارن زرد و یا رنگی که نزدیک به رنگ سنگی مورد نظر برای نماد کلاسیک بود تغییر یافت.

ساختمان آجرنما
همانطور که در بالا ذکر شد ایرانیان از آجر به شکل گسترده‌ای در ساختمان‌سازی‌های خود استفاده نموده‌اند و با پختن و استفاده از آن آشنا بوده‌اند

در دوران ساسانیان مصرف آجر پیشرفت زیادی کرد و در آن زمان بناهای ساسانیان با آجرها به ابعاد 40 × 40 × 77 سانتی‌متر ساخته می‌شده است.از جمله دالان مسجد جمعه اصفهان طاق کسری، برج گنبدکاووس و پل‌های مختلف و بالاخره کاروانسراهای متعدد که در اغلب نقاط ایران هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گیرد

تاریخچه تولید و استفاده از آجر به اشکال امروزی، به بعد از جنگ جهانی دوم با پیشرفت صنعت در ایران بر می گردد که کارخانه های آجر سازی متعدد مانند کارخانه اجر فشاری کارخانه اجر سفال و کارخانه اجر سقفی و بهمنی در جاهای مختلف ایران ساخته شد.

برای خرید از کارخانه آجر نما اینجا کلیک کنید.

مواد نسوز چیست؟

مواد نسوز
موادی هستند که از اکسید اصلی Cr2O3,Cao,Mgo,Sio2Alo3 علاوه بر کربن و کاربید سیلسیم مقدار کمی کاربید بور و نیتریدها نیزبرای کاربردهای ویژه به مجموعه فوق اضافه می‌شود (الومینای سیلیکات – آلومینای بالا- سیلیکات –مگ کروم –مگنزیت- مغناطیس کربن-کاربید سیلیکون-گرافیت مگ ) مواد نسوز موادی هستند که در یک نقطه نرم میشوند و نقطه ذوب مشخصی ندارند مواد نسوز شامل درصد بالایی از Al2o3 هستند

کاربرد مواد نسوز

مواد نسوز در جداره دستگاه های حرارتی- کوره های ذوب ، پخت محصولات نسوز، و مخازن حمل مواد مذاب مورد استفاده قرار میگیرد .

برای خرید انواع آجر نسوز اینجا کلیک کنید.

انواع مواد نسوز و کاربرد آنها

آجرهای نسوز در سایزهای مختلف با درصدهای مختلفی از مواد نسور هستند و از فایبرگلاس اساسا هیدراته سیلیکات الومینیوم با 25٪-45٪ AL203- ,Sio2 50%-80% و مواد معدنی دیگر است

سیلیکا

از ماده ای به نام Sio2 93% است که در مقابل حرارت مقاوم و دارای مقاومت مکانیکی عالی در دمای نزدیک به نقطه جوش است.

آلومینیوم بالا

دارای بیش از 45٪ آلومینیا است غلظت آلومینیا از 45 تا 95 درصد است

رطوبت نسبی آلومینا با افزایش درصد آلومینا افزایش می یابد. کاربردهای آلومینا بالا شامل نسوز و کوره های انفجاری، کوره های آهک و سرامیکی، کوره های سیمان، مخازن شیشه ای برای ذوب کردن طیف گسترده ای از فلزات است

مگنزیت

مواد شیمیایی که حاوی حداقل 85٪ اکسید منیزیم که از مگنزیت طبیعی (MgCO3) و سیلیکا ((SiO2) ساخته شده است و در مقابل آهک و آهن مقاومت دارد.

برای مشاهده محصولات کارخانه آجر نما اینجا کلیک کنید.

فرآورده های کرومیت

حاوی 15-35% Cr2O3 و 42-50% MgO و مواد نسوز کرومیت منگنزیت شامل حداقل 60% MgO و 8-18% Cr2O3.این مواد برای ساخت کوره های درجه حرارت بالا استفاده میشود و در مقابل سرباره و گازهای خورنده مقاومت میکنند و دارای رطوبت بالا می باشند همچنین مناسب برای استفاده در جاهایی که حرارت بالا نیاز دارند و در صنایع ذوب و فولاد استفاده میشود.

کرومیت مگنزیت معمولا برای مقاومت در مقابل خوردگی بهتر از کروم مگنزیت است

 

زیرکونیا

این ماده مقاوم در برابر حرارت بالا تا 15000 درجه سانتیگراد است ولی هدایت حرارتی آن پایین تراز اکثر نسوزهای دیگر است و به راحتی با فلزات مایع و مواد مذاب واکنش نشان نمی دهد به عنوان ماده نسوز ساختمانی با درجه حرارت بالا برای کوره های متالوژی و کوره شیشه مفید است

 

مواد عایق

دارای تراکم کمتری هستند و مقاومت حرارتی بالایی دارند به همین علتهدایت حرارتی ان افزایش می یابد

آجر نسوز چیست؟

آجری است  که از مواد نسوز سرامیکی ساخته می شوند که می توانند در دمای بسیار بالا مانند مواد شیمیائی تولید شوند. آجر معمولا داخل کوره (کوره، شومینه و غیره) قرار می گیرد و به عنوان مقره ای بزرگ عمل می کند و باعث کم شدن میزان گرما و استفاده از انرژی کارآمد می شود و  همچنین در  اشکال و اندازه های مختلف موجود می باشند آجر نسوز  قادر است در دمای بسیار بالا بدون تغییر شکل در اندازه و بدون واکنش باقی بماند  و با ماده یا ترکیب خاص  و ظرفیت باربری بالا ضریب انبساط حرارتی که دارد در ساختمان ها  و همچنین در شومینه ها و ساخت دیوارهای داخلی کوره های ساخت فولاد و فلزات و برای کاربردهای مشابه با درجه حرارت بالا است این آجر حاوی مقدار زیادی آهن است.

برای خرید از کارخانه آجر نما اینجا کلیک کنید.

 

مراحل ساخت آجر:

آجر نسوز براساس طبقه بندی واکنش پذیری نسبت به ذوب  طبقه بندی میشود و شامل 4 مرحل است 1- ریخته گری 2- خشک کردن 3-پخت 4- خنک کننده

هرکدام بسته به نوع موادی که در ساخت آنها بکار می رود درجه حرارت های مختلفی را تحمل میکنند آجر نسوز پس از مراحلی که در بالا ذکر شد به دست می آید

طرز تهیه

ابتدا مواد خام به اندازه مورد نیاز خرد میشوند سپس مخلوط میشوند در صورت نیاز آب به آن افزوده میشود

پس از این روند آجر به صورت دستی یا با استفاده از ماشین الاتی مانند presser قالب بندی می شود

آجرهای قالب بندی شده خشک و سپس در دمای بسیار بالا معمولا 1600 تا 200 درجه سانتیگرادپخته می شود و در مرحله آخر پس از فرایندهای بالا فرآیند خنک سازی صورت میپذیرد (هنگام خروج از کوره به تدریج خنک می شود)

 

برای مشاهده سایر محصولات تینا سفال اینجا کلیک کنید.

آجر نسوز بر اساس درجه حرارت به سه دسته تقسیم می شود.

درجه بالا (1482 تا 1648 سانتیگراد)

درجه متوسط ( 1315 تا 1481 سانتیگراد)

درجه کم (870 تا 1314 سانتیگراد )

آجر نسوز در رنگ های متنوع تولید میشود و دارای دوام بالا وهمچنین به علت متریال های اولیه در تولید، این نوع آجر  قیمت بالاتر نسبت به سایر آجرها دارد.

آجر نسوز برای ساخت و ساز در دیوارهای بیرونی و همچنین برای کفپوش مناسب هستند. یک آجر نسوز به طور عمده برای مقاومت در برابر درجه حرارت بالا ساخته شده است،

و همچنین کیفیت محصول . مواد نسوز باید مطابق با بالاترین استانداردهای کیفیت در زمینه های کاربردی تولید گردد استفاده  ا ز مواد نسوز از اواخر قرن نوزدهم شکل گرفته و توسعه یافته اند.  و در اوایل قرن بیستم، مواد نسوز به سرعت در حال پیشرفت هستند تا نیازهای تکنولوژی متالورژی و سایر صنایع مانند مصالح ساختمانی، سرامیک و غیره را براورده سازند  آجر نسوز می تواند جایگزین مناسب باشد.

معرفی انواع آجر

آجر از مصالح ساختمانی پرکاربرد و البته با قدمت طولانی می باشد. از سالیان پیش برای ساختمان سازی چه داخل ساختمان و چه نمای خارجی از آجر استفاده میکردند . در اصل میتوان گفت که آجر از اولین دست سازه های انسان برای ساختمان سازی بوده است. در مورد استفاده از آجر نظرهای متفاوتی در بین معماران وجود دارد . ما در این مقاله قصد داریم مزایا و معایب استفاده از آجر در ساختمان سازی را بیان کنیم. همچنین به معرفی انواع آجر در نماهای بیرونی ساختمان ها میپردازیم. با ما تا پایان مقاله همراه باشید.

مشاهده گالری آجر نما در ساختمان های متفاوت

معرفی انواع آجر:

آجرها به دلیل تنوع بالا در قسمت های مختلف ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرد. بطور مثال برای دیوارپوش، کفپوش و یا حتی دیوارکشی استفاده می‌شود که بسته به سلیقه مشتری از انواع متفاوت آن استفاده می شود. اما به طور کلی می‌توان آجرها را به دو دسته آجر مهندسی و آجر معمولی تقسیم کرد.  در ادامه تعدادی از آجرها را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

آجرهای سوراخ دار:

آجرهای سوراخ دار که معمولا بین ۸ تا ۱۰ سوراخ دارند به صورت ماشینی تولید می شوند.  کاربرد این نوع آجر ها در مرحله سفت کاری ساختمان سازی می باشد که این سوراخها را با استفاده از ملات پر می‌کنند و استقامت دیوار را بالا میبرند. قیمت این نوع آجر ها مناسب بوده بنابراین در تمام ساختمان سازی ها استفاده می شود.

آجرهای شیلی:

های شیلی تفاوت‌های عمده‌ای با دیگران را دارند که این تفاوت ها باعث شده معایب آجر های معمولی را از بین ببرد و دلیل این تفاوت استفاده از سنگ چینی در آجر ها به جای خاک رس می باشد.  به همین دلیل معایبی همچون جذب آب بالا و تغییر رنگ را در آجرهای شیلی نمی‌بینید. و مناسب برای هر نوع آب و هوایی می باشد.

آجر نسوز:

آجر نسوز که بیشتر در نمای ساختمان کاربرد دارد از نوع مقاوم در برابر حرارت می باشد زیرا در دمای ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد ساخته می شود.آجرهای نسوز از خاک های نسوز تهیه می شوند.این نوع آجر ها که از جدیدترین نوعساخت آجر می باشد آیه حرارتیبوده و مقاومت بالایی دارند و به دلیل مزایایی که دارا می باشدامروزه استفاده از آن در ساختمان سازی بسیار زیاد شده است.اما قیمت آن به نسبت سایر آجرها کمی بالاتر است. به طور کامل در مقالات بعدی در مورد آجر نسوز توضیح خواهیم داد.

اطلاعات بیشتراز آجر نسوز

آجر های لعابی:

این آجرها همان آجرهای معمولی هستند اماروکش لعابی دارند. این روکش باعث می‌شود از نفوذ آب و تغییر رنگ آن جلوگیری شود همچنین از این روکش ها با تنوع رنگ بالا استفاده می‌شود تا برای زیباسازی نمای ساختمان کاربرد داشته باشد. اما این روکش ها نیز معایبی دارند کهآن را در مقالات بعدی دنبال کنید.

آجر نما:

همانطور که گفته شد نمای ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است و به زیبا سازی ساختمان کمک می کنده دلیل تنوع بالا می‌تواند طرح‌ها و نقش‌های متفاوتی را بر روی نمای ساختمان اجرا کند. از هریک از آجرهای نامبرده میتوان در نما استفاده کرد. اما معمولا از آجرنما نسوز و یا لعابی و … استفاده می شودو این به دلیل ظاهر زیبا داشتن و مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی می باشد.

استفاده از آجر نسوز در سبک مدرن

امروزه طراحی و معماری نمای ساختمان ها، کار مشکل و پیچیده ای است، چرا که همواره ایجاد طرح‌های جدید نیاز به خلاقیت و نوآوری دارد. در سال های اخیر در بسیاری از قسمت های جهان استفاده از آجر نسوز در طراحی داخلی ساختمان ها و منازل به سبک مدرن، بسیار پرطرفدار بوده است. آجرهای نسوز به دلیل سادگی، سهولت در به کار گیری و سبک بودن در زمان اجرا، برای استفاده در طراحی و معماری دکوراسیون داخلی ساختمان ها، بسیار مناسب و ایده آل می باشند. به کارگیری آجرنسوز نما به سبک مدرن، به فضای داخلی ساختمان ها جلوه ی منحصر به فرد وچشم نوازی می دهد، و ظاهری مجلل برای ساختمان یا منزلتان به ارمغان آورد..

انواع اجرهای نسوز در طراحی داخلی نمای ساختمان ها به سبک مدرن، با هدف ایجاد بناهای خاص، چشم نواز و ماندگار، توسط معماران و انبوه سازان به کار گرفته می شوند

ویژگی عمده سبک مدرن در معماری داخلی، تکیه هر چه بیشتر بر کاربردی بودن نما و دوری از استفاده بیش از حد از متریال های تزئینی می باشد. به این دلیل که باید همه چیز بر مبنای نیاز طراحی و پیاده سازی شود، و مصالحی که صرفا جنبه زیبایی و تزئینی دارند، مورد استفاده قرار نگیرند. طراحی داخلی به سبک مدرن با بهره گیری از آجر نسوز و استفاده از تکنیک ها و سبک های متنوع برای بزرگ تر نشان دادن فضای آپارتمان ها و منازل، بسیار ایده آل می باشد.

با توجه به تنوع گسترده در سبک ها و رنگ های آجرهای نسوز، می توان نمای داخلی ساختمان ها را جذاب تر و زیباتر طراحی نمود. با خلاقیت و در نظر گرفتن سلیقه ی معماران می توان با استفاده از اجرهای نسوز، مدرن ترین فضاها را ایجاد کرد.

وجه تمایز نماهای آجری به سبک مدرن و نماهای آجری به سبک کلاسیک، سادگی و حذف تزئینات اضافه می باشد. معمولا مصالح به کار گرفته شده در طراحی داخلی به سبک مدرن بیش از یک مصالح نیست. اما بسیاری از معماران با وجود تأکید سبک مدرن بر ساده بودن دکوراسیون، گاهی در نماهای مدرن مشاهده می شود که تعدد مصالح به کار رفته در آن ها، شکستگی بیش از حد فرم ها، استفاده از فرم های نامتعارف و بهم ریختگی نماها که با هدف جذاب تر کردن آن ها انجام می شود، اما آنچه که از یک نما به سبک مدرن در نظر داریم، اعمال نشده است و این مطلوب نیست.
در حال حاضر طراحی داخلی فضای ساختمان ها با استفاده از آجر نسوز به گرایشی پر طرفدار تبدیل شده است. رنگ و سبک معماری با آجر نسوز در دکوراسیون داخلی، می تواند جلوه ی متمایز و چشمگیری به کل فضای مورد نظر ببخشد. دیوار آجر نسوز به فضای داخلی جلوه ی خاص و منحصر به فردی می دهد و علاقه‌مندان می توانند با یک چیدمان زیبا، فضای ساختمان خود را پر انرژی تر، متمایزتر و جذاب تر کنند.

هنر آجرکاری، امروزه تا جایی پیش رفته است که در معماری معاصر ایران و ساختمان های امروزی، شاهد نوآوری های خاص و منحصر به فرد در سبک ها و روش های چیدمان آجرهای نما هستیم.

به کارگیری آجر نسوز در سبک مدرن
در حال حاضر بسیاری از افراد، اجرهای نسوز را به عنوان یک راه حل مؤثر و ماندگار برای دکوراسیون داخلی ساختمان های خود یافته اند، و ترجیح می دهند هنگامی که منازل و ساختمان های خود را تعمیر می کنند، از آجر نسوز به عنوان جایگزین استفاده نمایند. دیوارهای آجر نسوز واقعا شگفت انگیز هستند، و جلوه ی بی نظیری به فضای داخلی بناها می بخشند. مهم نیست که تصمیم بگیرید اتاق خواب، حمام یا اتاق نشیمن خود را با استفاده از آجر نسوز طراحی کنید، همه ی افراد با نگاه کردن به این دیوارهای آجری شگفت زده می شوند. هر زمان که معماران و صاحب خانه ها دست به ساختن دیوارهای زیبا، جذاب و منحصر به فرد بزنند، از آجرهای نسوز نما استفاده می نمایند.

ایده ی ساختن فضای داخلی بناها و ساختمان ها با آجر نسوز شگفت انگیز است، و بسیاری از معماران و مهندسان، برای ایجاد این نماها، در حال رقابت هستند.

ویژگی های اصلی طراحی داخلی به سبک مدرن

ترکیب بندی و تعادل نامتقارن

استفاده از خطوط ساده

اهمیت و توجه کاربردی بودن نما نسبت به سبک و فرم آن

استفاده بهینه یا حذف متریال های تزئینی

به کارگیری رنگ های خنثی

استفاده هرچه کمتر از از بافت های پیچیده

در دنیای امروزی، سبک های بسیار متنوعی برای استفاده از آجرهای نسوز در دکوراسیون خانه ها و ساختمان های مدرن، خلق شده اند.

ویژگی های آجر نسوز در طراحی داخلی

داشتن رنگ ثابت و عدم تغییر رنگ در برابر عوامل مختلف

سازگار با محیط منازل، به دلیل عدم استفاده از مواد و آلاینده های مضر

نسوز بودن و عایق نسوز

عدم لغزندگی در دراز مدت

ماندگاری بالا و با دوام

دارای مقاومت در مقابل ی جذب آب

عایق در برابر سرما و گرما

تنوع در رنگ و ترکیبات رنگی

خاص و چشم نواز

ضد سایش بودن در مقابل خراشیدگی و ضربات

مقاومت فشاری بالا

دارای تنوع ابعاد

مرغوب و با کیفیت

موارد استفاده از آجر نسوز

امروزه طراحی و معماری نمای ساختمان ها، کار مشکل و پیچیده ای است، چرا که همواره ایجاد طرح‌های جدید نیاز به خلاقیت و نوآوری دارد. در سال های اخیر در بسیاری از قسمت های جهان استفاده از آجر نسوز در طراحی داخلی ساختمان ها و منازل به سبک مدرن، بسیار پرطرفدار بوده است. آجرهای نسوز به دلیل سادگی، سهولت در به کار گیری و سبک بودن در زمان اجرا، برای استفاده در طراحی و معماری دکوراسیون داخلی ساختمان ها، بسیار مناسب و ایده آل می باشند. به کارگیری آجرنسوز نما به سبک مدرن، به فضای داخلی ساختمان ها جلوه ی منحصر به فرد وچشم نوازی می دهد، و ظاهری مجلل برای ساختمان یا منزلتان به ارمغان آورد..

انواع اجرهای نسوز در طراحی داخلی نمای ساختمان ها به سبک مدرن، با هدف ایجاد بناهای خاص، چشم نواز و ماندگار، توسط معماران و انبوه سازان به کار گرفته می شوند

ویژگی عمده سبک مدرن در معماری داخلی، تکیه هر چه بیشتر بر کاربردی بودن نما و دوری از استفاده بیش از حد از متریال های تزئینی می باشد. به این دلیل که باید همه چیز بر مبنای نیاز طراحی و پیاده سازی شود، و مصالحی که صرفا جنبه زیبایی و تزئینی دارند، مورد استفاده قرار نگیرند. طراحی داخلی به سبک مدرن با بهره گیری از آجر نسوز و استفاده از تکنیک ها و سبک های متنوع برای بزرگ تر نشان دادن فضای آپارتمان ها و منازل، بسیار ایده آل می باشد.

با توجه به تنوع گسترده در سبک ها و رنگ های آجرهای نسوز، می توان نمای داخلی ساختمان ها را جذاب تر و زیباتر طراحی نمود. با خلاقیت و در نظر گرفتن سلیقه ی معماران می توان با استفاده از اجرهای نسوز، مدرن ترین فضاها را ایجاد کرد.

وجه تمایز نماهای آجری به سبک مدرن و نماهای آجری به سبک کلاسیک، سادگی و حذف تزئینات اضافه می باشد. معمولا مصالح به کار گرفته شده در طراحی داخلی به سبک مدرن بیش از یک مصالح نیست. اما بسیاری از معماران با وجود تأکید سبک مدرن بر ساده بودن دکوراسیون، گاهی در نماهای مدرن مشاهده می شود که تعدد مصالح به کار رفته در آن ها، شکستگی بیش از حد فرم ها، استفاده از فرم های نامتعارف و بهم ریختگی نماها که با هدف جذاب تر کردن آن ها انجام می شود، اما آنچه که از یک نما به سبک مدرن در نظر داریم، اعمال نشده است و این مطلوب نیست.
در حال حاضر طراحی داخلی فضای ساختمان ها با استفاده از آجر نسوز به گرایشی پر طرفدار تبدیل شده است. رنگ و سبک معماری با آجر نسوز در دکوراسیون داخلی، می تواند جلوه ی متمایز و چشمگیری به کل فضای مورد نظر ببخشد. دیوار آجر نسوز به فضای داخلی جلوه ی خاص و منحصر به فردی می دهد و علاقه‌مندان می توانند با یک چیدمان زیبا، فضای ساختمان خود را پر انرژی تر، متمایزتر و جذاب تر کنند.

هنر آجرکاری، امروزه تا جایی پیش رفته است که در معماری معاصر ایران و ساختمان های امروزی، شاهد نوآوری های خاص و منحصر به فرد در سبک ها و روش های چیدمان آجرهای نما هستیم.

به کارگیری آجر نسوز در سبک مدرن
در حال حاضر بسیاری از افراد، اجرهای نسوز را به عنوان یک راه حل مؤثر و ماندگار برای دکوراسیون داخلی ساختمان های خود یافته اند، و ترجیح می دهند هنگامی که منازل و ساختمان های خود را تعمیر می کنند، از آجر نسوز به عنوان جایگزین استفاده نمایند. دیوارهای آجر نسوز واقعا شگفت انگیز هستند، و جلوه ی بی نظیری به فضای داخلی بناها می بخشند. مهم نیست که تصمیم بگیرید اتاق خواب، حمام یا اتاق نشیمن خود را با استفاده از آجر نسوز طراحی کنید، همه ی افراد با نگاه کردن به این دیوارهای آجری شگفت زده می شوند. هر زمان که معماران و صاحب خانه ها دست به ساختن دیوارهای زیبا، جذاب و منحصر به فرد بزنند، از آجرهای نسوز نما استفاده می نمایند.

ایده ی ساختن فضای داخلی بناها و ساختمان ها با آجر نسوز شگفت انگیز است، و بسیاری از معماران و مهندسان، برای ایجاد این نماها، در حال رقابت هستند.

ویژگی های اصلی طراحی داخلی به سبک مدرن

ترکیب بندی و تعادل نامتقارن

استفاده از خطوط ساده

اهمیت و توجه کاربردی بودن نما نسبت به سبک و فرم آن

استفاده بهینه یا حذف متریال های تزئینی

به کارگیری رنگ های خنثی

استفاده هرچه کمتر از از بافت های پیچیده

در دنیای امروزی، سبک های بسیار متنوعی برای استفاده از آجرهای نسوز در دکوراسیون خانه ها و ساختمان های مدرن، خلق شده اند.

ویژگی های آجر نسوز در طراحی داخلی

داشتن رنگ ثابت و عدم تغییر رنگ در برابر عوامل مختلف

سازگار با محیط منازل، به دلیل عدم استفاده از مواد و آلاینده های مضر

نسوز بودن و عایق نسوز

عدم لغزندگی در دراز مدت

ماندگاری بالا و با دوام

دارای مقاومت در مقابل ی جذب آب

عایق در برابر سرما و گرما

تنوع در رنگ و ترکیبات رنگی

خاص و چشم نواز

ضد سایش بودن در مقابل خراشیدگی و ضربات

مقاومت فشاری بالا

دارای تنوع ابعاد

مرغوب و با کیفیت

موارد استفاده از آجر نسوز به سبک مدرن

اگر شما قصد دارید که دیوار آجری را در فضای ساختمان، منزل و یا محل کارتان بسازید، از آجرنسوز برای برجسته کردن آن استفاده کنید. از آن جایی که نمای آجر نسوز توجه همه ی افراد را به خود جلب می کند، می توانید از آن در قسمت های مختلف استفاده نمایید.

به عنوان مثال

پس زمینه مناسب برای نمایش عتیقه، قاب عکس ها، در عین حال با مبلمان به سبک مدرن و جدید

دیوار پشت قفسه ها

دیوار پشت تلویزیون

دیوار آجر نسوز در اتاق نشیمن با سقف چوبی و لوستر های زیبا

دیوار آجرنسوز در اتاق خواب

تولیدات جدید کارخانه ی تینا سفال

تولید چسب و پودر بندکشی

تولید آجر طرح گره

تولید آجر دستی ساده و ترکیبی

تولید آجر ابروبادی سفید

تولید آجر موج دار نسوز

تولید کف فرش 2.7*10*10 در رنگ بندی مختلف

تولید کف فرش 5*10*10 کف فرش ضخیم در رنگ بندی مختلف

تولید پلاک کرکره ای 2.7*31*3.5 در رنگ بندی مختلف

تولید پلاک کرکره ای 2.7*31*3.5 نسوز سفید

6.تولید تایل شیل 60*10 قرمز /2 . تولید تایل شیل 60 * 10 قهوه ای
7. تولید تایل شیل 60 * 10 گل بهی / 4 . تولید تایل شیل 60 * 10 کرم قهوه ای
8. تولید تایل شیل 60 * 10 صورتی / 6 . تولید تایل شیل 40 * 20 قرمز
9. تولید تایل شیل 40 * 20 قهوه ای/ 8 . تولید تایل شیل 40 * 20 گل بهی
10. تولید تایل شیل 40 * 20 کرم قهوه ا/ 10 . تولید تایل شیل 40 * 20 صورتی
11 . تولید تایل نسوز گرانیتی و تایل نسوز انگلیسی 12.تولید کف فرش های 20*20 شیل در رنگهای قرمز،گل بهی و قهوه ای
12.تولید ال 5.5 نسوز انگلیسی و ال 5.5 گرانیتی و ال 7 نسوز انگلیسی و ال 7 گرانیتی 4.تولید پلاک 31 *7 شیل و تایل 60*10 سفید از خرداد سال 95 در خط تولید کارخانه ی تینا سفال

فهرست